I denne uge har vi forbedret vores Küschall designstudio og det virtuelle værktøj er blevet endnu bedre. Alle kørestolene har fået flere nye optioner, nye features og nyt tilbehør.
Klik forbi og design din næste kørestol!
Tidligere på året bød vi velkommen til The KSL i vores Küschall 2.0 familie, hvilket betyder at vi igennem det seneste år har lanceret 4 nye kørestolsmodeller fra Küschall med hver deres styrker og egenskaber:
Fælles for alle Küschall 2.0 modellerne er det nytænkende, stærke og hydroforme design, som sikrer brugeren en elegant, let og ekstremt stærk kørestol, uanset hvilken model der vælges. Se alle vores aktive kørestole her.
I forbindelse med lanceringen af Küschall 2.0 kørestolene, lancerede vi også et virtuelt designstudio, der giver dig mulighed for at designe din helt egen Küschall kørestol helt ned til mindste detalje. I denne uge har vi forbedret vores designstudio og det virtuelle værktøj er blevet endnu bedre. Alle kørestolene har fået flere nye optioner, nye features og nyt tilbehør. Derudover lancerer vi også to helt nye chassicfarver: Flashy Yellow and Atomic Violet.
Når du rejser med el-kørestol, hjælpemotor eller andre hjælpemidler med batteri, kan det være nødvendigt at medbringe dokumentation – et såkaldt flycertifikat.
Flycertifikatet viser, at batteriet i dit udstyr lever op til flyselskabernes...
Hele 25 år i Invacare, stort tillykke Carsten Nielsen 🎉
Carsten har været en del af Invacare i 25 år og med sit store engagement, faglighed og godt humør har Carsten sat et tydeligt præg på både vores daglige arbejdsplads og vores fællesskab.
Vi håber, I nyder solen, sommeren og alle de gode ting, den fører med sig, uanset om I befinder jer ved stranden, i haven eller blot tager en velfortjent pause.