Vi ved at december er en måned med få arbejdsdage og stor travlhed på landets hjælpemiddeldepoter, hos visitatorerne og mange andre, der er i berøring med hjælpemidler i hverdagen. Vi sidder derfor klar ved telefonen til at råde, vejlede og tage hånd om jeres ordrer hele julen.
Bestil hjælpemidlerne i god tid - Vi sidder klar ved telefonerne.
Vi er klar over, at mange af jer har særligt travlt i juletiden. Hos Invacare er vi godt forberedt på december-travlheden og på den øgede efterspørgsel. Vi sidder klar i Kundeservice helt indtil d. 23/12 kl. 16.00 og holder også åbent på hverdagene mellem jul og nytår. På denne måde sikrer vi os, at vores kunder og brugere får de bedste betingelser for nogle gode juledage.
Selv om flere af vores produkter leveres fra dag til dag, vil vi dog alligevel opfordre til, at I bestiller varer i så god tid som muligt. December er ikke kun en travl måned for os og jer, men også for diverse fragt- og postfirmaerne, der ligeledes er udfordret af COVID19.
Julens åbningstider:
Onsdag d. 22. - torsdag d. 23. december 2021 kl. 8:00-16:00
Fredag d. 24. december 2021 LUKKET
Mandag d. 27. - torsdag d. 30 december 2021 kl. 8:00-16:00
Fredag d. 31. december 2021 LUKKET
Når du rejser med el-kørestol, hjælpemotor eller andre hjælpemidler med batteri, kan det være nødvendigt at medbringe dokumentation – et såkaldt flycertifikat.
Flycertifikatet viser, at batteriet i dit udstyr lever op til flyselskabernes...
Hele 25 år i Invacare, stort tillykke Carsten Nielsen 🎉
Carsten har været en del af Invacare i 25 år og med sit store engagement, faglighed og godt humør har Carsten sat et tydeligt præg på både vores daglige arbejdsplads og vores fællesskab.
Vi håber, I nyder solen, sommeren og alle de gode ting, den fører med sig, uanset om I befinder jer ved stranden, i haven eller blot tager en velfortjent pause.