Kontaktpersoner

På denne side finder du en liste over Invacares kontaktpersoner. Vælg afdeling eller scroll ned ad siden.

Afdeling:

Ledergruppe - Team Sjælland - Team Jylland & Fyn - Team Küshcall & Top End - Kundeservice - Marketing - After Sales Service - Bogholderi - Support & Indkøb - Teknisk Service

Ledergruppe

Christian Voie-AndersenChristian Voie-Andersen
Adm. Direktør


Tlf. 3690 0054
Mobil: 6155 2025
E-mail: cvoieand@invacare.com
Erik BartholmErik Bartholm
Økonomichef


Tlf. 3690 0083
Mobil: 6155 2026
E-mail: ebarthol@invacare.com
Pia QuackPia Quack
Supportchef


Tlf.: 3690 0053
Mobil: 6155 6100
E-mail: pquack@invacare.com

Per KreuzPer Kreuz
Produktchef/Kvalitetschef


Mobil: 4072 3773
E-mail: pkreuz@invacare.com

Tom Frank MørchTom Frank Mørch
Salgschef
Jylland og Fyn


Mobil: 2093 0096
E-mail: tmoerch@invacare.com
Thomas EvansThomas Evans
Salgschef
Sjælland og øerne


Telefon: 3690 0059
Mobil: 6155 8685
E-mail: thomas.evans@invacare.com
 

Team Sjælland

Thomas EvansThomas Evans
Salgschef
Sjælland og øerne


Telefon: 3690 0059
Mobil: 6155 8685
E-mail: thomas.evans@invacare.com
Lars EriksenLars Eriksen
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, antidecubitus, Alber hjælpemotorer og ganghjælpemidler

Mobil: 2241 3051
E-mail: leriksen@invacare.com 
Michael HildorfMichael Hildorf
Salgskonsulent

Senge, lifte, antidecubitus og Aquatec hygiejne hjælpemidler

Mobil: 2514 4454
E-mail: mhildorf@invacare.com
Leon KisbyeLeon Kisbye
Salgskonsulent

Elektriske kørestole, antidecubitus og el-scootere

Mobil: 2071 4403
E-mail: lkisbye@invacare.com
Maja JægerMaja Jæger
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, Küschall kørestole, antidecubitus, ganghjælpemidler, Alber  hjælpemotorer & Top End sportsprodukter

Mobil: 6120 0739
E-mail: mjaeger@invacare.com
Jørgen AlnorJørgen Alnor
Salgskonsulent

Elektriske kørestole, antidecubitus og el-scootere

Mobil: 2242 2588
E-mail: jalnor@invacare.com
Kurt RiberKurt Riber
Salgskonsulent

Senge, lifte, antidecubitus og Aquatec hygiejne hjælpemidler

Mobil: 4054 9522
E-mail: kriber@invacare.com
Gitte SommerGitte Sommer
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, antidecubitus, Alber hjælpemotorer og ganghjælpemidler

Mobil: 4074 6700
E-mail: gsommer@invacare.com
Claus RanckClaus Ranck
Key Account Manager

Oxygen

Mobil: 4091 0727
E-mail: cranck@invacare.com
 
 

Team Jylland & Fyn

Tom Frank MørchTom Mørch
Salgschef

Jylland & Fyn

Mobil: 2093 0096
E-mail: tmoerch@invacare.com
Claus RanckClaus Ranck
Key Account Manager

Senge, lifte, antidecubitus, oxygen og Aquatec hygiejnehjælpemidler

Mobil: 4091 0727
E-mail: cranck@invacare.com

Sven ChristensenSven Christensen
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, antidecubitus, Alber hjælpemotorer og ganghjælpemidler

Mobil: 2083 6811
E-mail: schriste@invacare.com

Pia TøttrupPia Tøttrup
Salgskonsulent

Elektriske kørestole, antidecubitus og el-scootere

Mobil: 2537 3306
E-mail: ptottrup@invacare.com
Claus NielsenClaus Nielsen
Salgskonsulent

Senge, lifte, antidecubitus og Aquatec hygiejne hjælpemidler

Mobil: 2279 6989
E-mail: claus.nielsen@invacare.com

Peter ArentsenPeter Arentsen
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, antidecubitus, Alber hjælpemotorer og ganghjælpemidler

Mobil: 4050 4251
E-mail: parentse@invacare.com

Ejnar LøvborgEjnar Løvborg
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, antidecubitus, Alber hjælpemotorer og ganghjælpemidler

Mobil: 2287 0820
E-mail: eloevbor@invacare.com
Harald Lund KobberøHarald Lund Kobberø
Salgskonsulent

Elektriske kørestole, antidecubitus og el-scootere

Mobil: 2142 6566
E-mail: hlkobber@invacare.com
Knud RasmussenKnud Rasmussen
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, Küschall kørestole, antidecubitus, ganghjælpemidler, Alber hjælpemotorer & Top End sportsprodukter

Mobil: 4052 9526
E-mail: krasmuss@invacare.com
 
 

Team Küschall & Top End

Maja JægerMaja Jæger
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, Küschall kørestole, antidecubitus, ganghjælpemidler, Alber  hjælpemotorer & Top End sportsprodukter

Mobil: 6120 0739
E-mail: mjaeger@invacare.com
Knud RasmussenKnud Rasmussen
Salgskonsulent

Manuelle kørestole, Küschall kørestole, antidecubitus, ganghjælpemidler, Alber hjælpemotorer & Top End sportsprodukter

Mobil: 4052 9526
E-mail: krasmuss@invacare.com
 

Kundeservice

Pia QuackPia Quack
Supportchef


Tlf.: 3690 0053
Mobil: 6155 6100
E-mail: pquack@invacare.com
Claus RanckAnette Arentsen
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0030
E-mail: aarentse@invacare.com

Annette von StemannAnnette von Stemann
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0021
E-mail: avsteman@invacare.com

Gro HallundGro Hallund
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0038
Email: ghallund@invacare.com
Christina Kronholm ChristensenChristina Christensen
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0036
E-mail: ckchrist@invacare.com

Birgitet HamælBirgitte Hamæl
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0037
E-mail: bhamael@invacare.com

Gritt AabergGritt Aaberg
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0035
E-mail: gaaberg@invacare.com
Vibeke Hastrup profilbilledeVibeke Hastrup
Salgsassistent


Tlf.: 3690 0040
E-mail: vhastrup@invacare.com
 

Marketing

Per KreuzPer Kreuz
Produktchef

Lifte, oxygen og Aquatec hygiejnehjælpemidler

Mobil: 4072 3773
E-mail: pkreuz@invacare.com
Ninna LundNinna Lund
Produktchef

Senge og antidecubitus

Tlf. 3690 0056
Mobil: 4054 9523
E-mail: nlund@invacare.com
Maibrit SøllingMaibrit Sølling
Produktchef

Manuelle kørestole, antidecubitus og ganghjælpemidler

Tlf.: 3690 0067
Mobil: 6155 7370
E-mail: msoellin@invacare.com
Johnny PoderJohnny Poder
Produktchef

Elektriske kørestole, Alber hjælpemotorer og el-scootere

Tlf.: 3690 0024
Mobil: 2241 3061
E-mail: jpoder@invacare.com
Tania Schrøder ThøgersenTania Schrøder Thøgersen
Marketingassistent


Tlf. 3690 0022
Mobil: 4086 2605
E-mail: tthogers@invacare.com
 
 

After Sales Service

Malene ZidaneMalene Zidane
Licitations- og kontraktassistent


Tlf.: 3690 0084
Mobil: 4085 2254
E-mail: mzidane@invacare.com
Malene Vejle KrygerMalene Vejle Kryger
Licitations- og kontraktassistent


Tlf.: 3690 0058
Mobil: 3053 4680
E-mail: mvkryger@invacare.com
 

Bogholderi

Erik BartholmErik Bartholm
Økonomichef


Tlf. 3690 0083
Mobil: 6155 2026
E-mail: ebarthol@invacare.com
Stine HessnerStine Hessner
Bogholder


Tlf.: 3690 0052
E-mail: shessner@invacare.com
Pernille Wenzzel profilbilledePernille Wenzzel
Bgholder


Tlf.: 3690 0051
E-mail: pwenzzel@invacare.com
 
 

Support & Indkøb

Pia QuackPia Quack
Supportchef


Tlf.: 3690 0053
Mobil: 6155 6100
E-mail: pquack@invacare.com
Carsten NielsenCarsten Nielsen
Indkøb


Tlf.: 3690 0020
E-mail: cnielsen@invacare.com
Johnny ZidaneJohnny Zidane
Lager


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Erdinc BekirovskiErdinc Bekirovski
Lager


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
 

Teknisk Service

Pia QuackPia Quack
Supportchef


Tlf.: 3690 0053
Mobil: 6155 6100
E-mail: pquack@invacare.com
Carsten NielsenSteen Dyrheden
Afdelingschef Teknisk Service


Mobil: 4068 3835
E-mail: sdyrhede@invacare.com
Jens PedersenJens Pedersen
Udekørende Servicetekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Carsten VenzelCarsten Venzel Nielsen
Udekørende Servicetekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Kurt LibnerKurt Libner
Tekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Hans HolmHans Holm
Tekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Frank JensenFrank Jensen
Tekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com
Jesper HansenJesper Hansen
Tekniker


Tlf.: 3690 0000
E-mail: denmark@invacare.com